AppLink Kataloğu Mobil Uygulaması Son Kullanıcı Lisans Anlaşması
 
 1. 1. Bölüm Genel Hüküm ve Koşullar
 2. 2. Bölüm Ford Uygulama Kataloğu Gizlilik Bildirimi
 3. 3. Bölüm Ülkelere Özel Hüküm ve Koşullar

Yürürlük Tarihi: 24 Temmuz 2014

1. Bölüm - Hüküm ve Koşullar

1. Genel Bilgiler 

Bu Uygulama ("Uygulama"), 1 American Road, Dearborn, Michigan 48126 Amerika Birleşik Devletleri adresinde bulunan Ford Motor Company'e (bundan böyle "Ford" olarak anılacaktır) aittir ve Uygulamadaki içerik, Ford'a veya bağlı kuruluşlarına ve Ford'dan verilen bir lisans aracılığıyla Uygulamada paylaşımda bulunan fakat Ford'un sorumluğunu doğrudan üstlenmediği bağlı kuruluşlara ve üçüncü taraflara aittir. Lütfen bu Hüküm ve Koşulları okuyun, çünkü uygulamanın belirli öğelerini kullandığınız sırada kabul ettiğiniz tüm ilave şartlar ile birlikte, Uygulama ile ilişkili tüm anlaşmayı oluştururlar ve bu Uygulamaya ziyaretinizi yöneten yasal olarak bağlayıcı koşulları ifade ederler. Bu Hüküm ve Koşullar, katılım düzeylerine bakılmaksızın Uygulamayı kullanan herkes için geçerlidir. Bu Uygulamanın sözleşmeli, iş ve işçi bulma kurumu aracılığıyla ve ilave olarak istihdam edilmiş çalışanlar da dahil, Ford çalışanları tarafından kullanımı tamamen isteğe bağlıdır ve istihdamınız üzerinde bir etkisi olmayacaktır. Uygulamanın çalışma saatleri dışında kullanıldığı süre için ödeme yapılmaz. Herhangi bir sorunuz olursa, lütfen bu Uygulamayı indirmeden veya Uygulamaya kayıt olmadan önce amirinizle konuşun. 

Bu Uygulamanın kullanımı için, 1. Bölüm - Genel Hüküm ve Koşullar, 2. Bölüm - Ford Uygulama Kataloğu Gizlilik Bildirimi ("Gizlilik Bildirimi") ve 3. Bölüm - Ülkelere Özel Hüküm ve Koşullar (varsa) da dahil olmak üzere Uygulamanın sunulduğu yasal hükümleri kabul etmeniz gerekir. 1., 2. ve 3. Bölümler, birlikte "Hüküm ve Koşullar"ı oluşturur. 1. Bölüm'de yer alan Genel Hüküm ve Koşullar ve 2. Bölüm'de yer alan Gizlilik Bildirimi, 3. Bölüm'de belirtilen Ülkelere Özet Hüküm ve Koşullar tarafından özel olarak değiştirilmediği sürece Uygulama için geçerlidir. Genel Hüküm ve Koşullar veya Gizlilik Bildirimi Ülkelere Özel Şartlar ile çelişmediği sürece, Ülkelere Özel Şartlar ilgili Ülke için geçerli olur. Bu Uygulamayı kullanarak, Hüküm ve Koşullar'ı okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi; 18 yaşında veya 18 yaşından büyük olduğunuzu, reşit olmayan fakat ailenizin vesayeti altında bulunmayan bir birey olduğunuzu veya yasal ebeveyn ya da koruyucu iznine sahip olduğunuzu ve bu Hüküm ve Koşullar'da yer verilen hükümler, koşullar, yükümlülükler, onaylamalar, temsiller ve garantilerin kapsamına tamamen girebilecek ehliyette olduğunuzu kabul etmiş olursunuz. Bu Hüküm ve Koşullar'ın siz ve Ford arasında yasal olarak bağlayıcı ve uygulanabilir bir anlaşma olduğunu tasdik edersiniz. Uygulama mağazası tedarikçinizin, bu anlaşmada yer alan bir taraf olmadığını fakat tedarikçinin ve yan kuruluşlarının bu anlaşmanın Hüküm ve Koşulları'nın üçüncü taraf lehtarları olduğunu, bu durumun da uygulama mağazası tedarikçinize ve yan kuruluşlarına bu Hüküm ve Koşulları, Uygulama'nın son kullanıcısı olarak size uygulama hakkı verdiğini (ve bu hakkı kabul edeceklerini) kabul etmiş olursunuz. Bu Uygulama'yı kullanarak, ayrıca Uygulamayı yasadışı veya bu Hüküm ve Koşullar'a aykırı bir amaçla kullanmayacağınızı da kabul etmiş olursunuz. 

Ford ve bağlı kuruluşlarının, size bildirimde bulunmadan bu Hüküm ve Koşullar'ı zaman zaman değiştirme hakkı saklıdır. Bu değişikliklerden herhangi birine itiraz ettiğiniz takdirde, yapabileceğiniz tek şey bu Uygulama'yı kullanmaya son vermektir. Bu tür değişikliklerin yürürlük tarihinden sonra bu Uygulamanın kullanılmaya devam edilmesi, bu değişikliklere onay verdiğiniz ve bu değişiklerin Hüküm ve Koşulları'na tabi olmayı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Ford, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın herhangi bir zamanda Uygulama'nın hepsini veya bir kısmını sonlandırabilir ve herhangi bir paylaşım veya yorum yapma veya cevap verme yükümlülüğünde değildir. Bu Hüküm ve Koşullar'dan herhangi birini kabul etmiyorsanız lütfen Uygulamayı kullanmayın. 

2. Ücretler

Bu Uygulamayı kullanımınız ile ilişkili her türlü ücretten sorumlu olursunuz. Cep telefonu tedarikçiniz, veri aktarımı ile ilgili olarak sunduğu hizmetler için erişim veya veri ücretlendirmesinde bulunabilir. Veri tarifeleri ve ücretleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için veri tedarikçiniz ile irtibata geçin.

3. Sistem Gereksinimleri / Güncellemeler / Değişiklikler / İptal

Bu Uygulamanın kullanımı, Uygulama ile uyumlu bir cep telefonu veya el cihazı, internet erişimi (ücret uygulanabilir) ve özel bir yazılım (ücret uygulanabilir) gerektirebilir ve zaman zaman güncelleştirme veya yükseltmeler yapılmasını zorunlu kılabilir. Uygulamanın kullanımı donanım, yazılım ve internet erişimi gerektirdiği için, Uygulamayı kullanımınız bu faktörlerin performansından etkilenebilir. Yüksek hızlı İnternet erişimi önemle tavsiye edilmektedir. Zaman zaman değişikliğe uğrayabilecek bu tür sistem gereksinimlerinin sizin sorumluluğunuzda olduğunu kabul ve beyan edersiniz. Bu Uygulama başka bir ürünün veya teklifin bir parçası değildir ve başka bir ürünün satın alınması veya kiralanması (uygulanabilir olduğunda) veya elde edilmesi, Uygulamaya erişiminiz olduğunu beyan veya garanti etmez.

Uygulama yazılımının sürümü, yeni işlevler ve hizmetlere destek sağlamak, Uygulamayı geliştirmek, iyileştirmek ve ilerletmek için zaman zaman yükseltilebilir ve hata düzeltme, geliştirilmiş işlevler, yeni yazılım modülleri ve tamamen yeni sürümler şeklini alabilir. Otomatik güncellemelere izin verdiyseniz, Uygulamayı kullanımınızın bir parçası olarak bu tür güncellemeleri almayı kabul etmiş olursunuz. Uygulama mağazası tedarikçinizin, bu Uygulama ile ilgili size herhangi bir bakım veya destek hizmeti sağlama yükümlülüğü olmadığını kabul edersiniz. 

İlgili yasaların izin verdiği ölçüde, Ford kendi takdirine bağlı olarak size herhangi bir bildirimde bulunmaksızın ve herhangi bir yükümlülüğe maruz kalmaksızın, bu Uygulamayı veya bir bölümünü herhangi bir zamanda değiştirme, geliştirme, düzeltme, askıya alma, son verme veya kalıcı olarak iptal etme hakkını saklı tutar. Yayınlanan herhangi bir değişiklikten sonra bu Uygulamayı kullanmanız, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz şeklinde yorumlanacaktır. Uygulama, bakım zamanlarında ve diğer zamanlarda kullanılamayabilir. 

4. Kullanıcı Kontrolü ve Kurulumu Kaldırma 

Kurulumu kaldırma yöntemleri, cihazınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu Uygulama'yı kaldırmak için, lütfen cihazınızla birlikte temin edilen uygulama yöneticisini kullanın ve referans için cihazınızın kullanma kılavuzuna danışın.

5. Amerika Birleşik Devletleri Uygulaması ve Ücretlendirme 

Ford, bu Uygulamayı Michigan, Amerika Birleşik Devletleri'nden ("A.B.D.") işletmektedir. Tüm bildirimlerin, yasal belgelerin, işlemlerin, vb. dilinin İngilizce olacağını kabul edersiniz. Uygulama'da veya Uygulama vasıtasıyla temin edilen ücret, özellikler, ürünler veya hizmetler gibi malzemeler ve bilgiler ABD dışı için uygun olmayabilir veya ABD dışında kullanılamayabilir. Uygulamaya ABD dışından erişimi seçerseniz, bunu kendi inisiyatifiniz doğrultusunda yaparsınız ve ilgili yasalar ile uyumluluk hususunda sorumlu olursunuz. Uygulamayı kullanımınız ile ilgili ülkenizdeki tüm ihracat ve yeniden ihracat yasaları, kısıtlamaları ve düzenlemelerine uymayı kabul edersiniz. Ayrıca, Ford ABD merkezli bir şirket olduğu için, (i) ABD Hükümeti'nin herhangi bir ambargosuna tabi olan veya ABD Hükümeti tarafından "terörü destekleyen" bir ülke olarak belirlenmemiş bir ülkede bulunmadığınızı ve (ii) ABD Hükümeti'nin yasaklı veya kısıtlı kişiler listesinde yer almadığınızı ifade etmiş ve onaylamış olursunuz. 

Bu Uygulama'da tasvir edilen araçlar bulunuyorsa, bu hiçbir şekilde Ford'dan bir araç almanız veya satmanız ya da finansman sağlamanız veya finansal kiralama yapmanız yönünde bir teklif teşkil etmez. Bu Uygulama'da gösterilen tüm ücretler, ürün teknik özellikleri ve diğer bilgiler yalnızca bilgi amaçlıdır, herhangi bir yükümlülük olmaksızın her an değiştirilebilir, bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir ve tamamen güncel ya da doğru olmayabilir. ABD'deki ücretlendirmelerin büyük bir kısmı, aksi belirtilmedikçe, mesafe ve teslimat ücretlerini, uygulanabilir tüm vergileri, mülkiyet ve kayıt harçları gibi uygulanabilir tüm harçları, veya çevre ile ilgili ücretleri veya harçları, endüstriye özel harçları, uygulanabilir tüm müşteri indirimini veya teşvikini, ve bayii tarafından eklenen seçeneklerin ücretlerini dışarıda bırakana Üretici Taban Fiyatı'nı ("Taban Fiyat" bazı durumlarda "Taban MSRP" olarak geçmektedir) temel alır. Özel olarak belirtilmedikçe, isteğe bağlı ekipman dahil değildir. Bir fiyatın, verginin, teşvikin, finansal kiralama veya finans ücretinin tüm hesaplamaları yalnızca sizin referansınız içindir, bir tahmindir ve tamamen doğru olmayabilir. Bireysel bayiler gerçek işlem ücretini belirler. Bir aracın gerçek ücretini ve uygulanabilecek Hüküm ve Koşulları öğrenmek için seçili bayiniz ile irtibata geçin.

6. Araçların Tasvir Edilmesi

Bu Uygulama'da gösterilen tüm araçlar yalnızca genel örnekleme içindir. Gösterilen araçlar, tipik olarak yalnızca aynı model yılına ait örnek araçlardır. Sizin bulunduğunuz pazarda sunulan gerçek araçlar farklı olabilir. Seçilen bir aracın detayları, seçtiğiniz özelliklere bağlı olarak gösterilen araçtan farklı olabilir. Araç mevcudiyeti sınırlı olabilir ve gösterilen araçlar tüm pazarlarda bulunmayabilir. Ford teknik özellikler, ücretler, bileşenler, renkler ve ürün mevcudiyeti ile ilgili herhangi bir detayı önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar.

7. Üçüncü Taraf Bilgileri

Bu Uygulama, Ford bayilerinin web sitelerine (Üçüncü Taraf Web siteleri)olan bağlantıları da içeren ancak bununla sınırlı olmayacak şekilde Ford'a ait olmayan veya Ford tarafından kontrol edilmeyen üçüncü taraf web sitelerine bağlantılar içerebilir. Herhangi bir Üçüncü Taraf Web Sitesi'ndeki içerik, gizlilik politikaları ve uygulamalar üzerinde Ford'un bir kontrolü bulunmaz ve yasaların izin verdiği ölçüde, bunlar için hiçbir sorumluluk üstlenmez. Buna ek olarak, Ford herhangi bir Üçüncü Taraf Web Sitesi'nin içeriğini sansürlemeyecek/sansürleyemez veya değiştirmeyecektir/değiştiremez. Bağlantılara tıklayarak, Ford'u Üçüncü Taraf Web Sitesi kullanımınızdan veya Üçüncü Taraf Web Sitesi içeriklerinden doğabilecek tüm yükümlülüğün dışında bırakmış olursunuz. Bir Üçüncü Taraf Web Sitesi kullanırken, Ford Uygulaması'ndan ne zaman ayrıldığınıza ve ziyaret ettiğiniz tüm Üçüncü Taraf Web Sitesi'nin Hüküm ve Koşulları ile gizlilik politikasını okumaya dikkat etmelisiniz.

8. Sınırlı Lisanslar

Uygulama ve Malzemeler (geçmişteki, şimdiki ve gelecekteki sürümler de dahil) ve Uygulama'daki ve/veya Malzemeler'deki veya bunların bir parçası olan tüm içerik, aksi belirtilmediği sürece Ford, bağlı kuruluşları veya yan kuruluşlarına aittir veya bunlar tarafından kontrol edilmektedir ya da lisans verilmiştir. Uygulama'nın ve Malzemeler'in seçilmesi, koordinasyonu ve düzenlemesi de dahil olmak üzere Uygulama ve Malzemeler'in içerikleri, bir telif hakkı bildirimi veya başka bir mülkiyete haiz bir işaretin mevcut olup olmadığına bakılmaksızın, dünya çapında telif hakkı, ticari marka, patent, ticari sır veya diğer mülkiyet hakları, yasaları ve anlaşma hükümleri tarafından korunmaktadır. Bu Uygulama ve Malzemeler'i kullanımınızda dünya çapındaki tüm telif hakkı yasalarına uymayı ve Malzemeler'in izinsiz kopyalanmasını önlemeyi kabul edersiniz. Burada açıkça ifade edilmediği durumlar dışında, Ford hiçbir patent, ticari marka ve telif hakkı kapsamında size açıkça veya ima edilmiş bir hak vermez.

Bu Hüküm ve Koşullar'a uymaya devam ettiğiniz takdirde, Ford yalnızca kişisel, ticari olmayan amaçlarla kullanımınız için bu Uygulama ve Malzemeler'e erişmek, bunları kullanmak, görüntülemek ve dinlemek amacıyla size özel olmayan, devredilemeyen, sınırlı bir hak tanır. Ford yalnızca kişisel, ticari olmayan kullanımınız için Malzemeler'i ve Uygulama'yı indirmenize izin verir. Bu Hüküm ve Koşullar kapsamında size açıkça tanınmamış tüm haklar, unvanlar ve menfaatler Ford ve bağlı kuruluşları, yan kuruluşları ve/veya lisans verenleri tarafından saklı tutulur. Ford'un Bu Uygulama'daki Malzemeler üzerinde sahip olduğu hakların mülkiyet veya meşruluğu ile ilgili talepleri ile çatışmamayı kabul edersiniz.

Bu Hüküm ve Koşullar, bu Uygulama'yı yüklediğiniz tarihten itibaren ve siz (bu Uygulama'yı kaldırdığınızda) veya Ford tarafından feshedilene kadar geçerli olacaktır. Ford, haklarınızın ve yetkilerinizin herhangi birini veya hepsini herhangi bir nedenden dolayı herhangi bir zamanda askıya alabilir veya sonlandırabilir. Hüküm ve Koşullar'dan herhangi birini ihlal ettiğiniz takdirde, bu Bölüm kapsamındaki haklarınız derhal feshedilir ve Ford, bir bildirimde bulunmadan ve uygulanabildiği yerde, herhangi bir iade veya ücret ödemeden Uygulama'ya erişiminizi sonlandırabilir.

Ford tarafından size verilmiş herhangi bir hak veya yetki, aşağıdaki yükümlülükler ve kısıtlamalara tabidir:

 1. indirilen Malzemelerin tüm kopyalarını ve Malzemelerde bulunan tüm telif hakkı ve diğer mülkiyet bildirimlerini muhafaza etmeniz gerekir;
 2. Malzemeleri hiçbir şekilde kopyalayamazsınız, yeniden basamazsınız, değiştiremezsiniz, dağıtamazsınız, tercüme edemezsiniz, port, yayımlayamazsınız, alt lisans veremezsiniz, atayamazsınız, devredemezsiniz, satamazsınız, kiralayamazsınız veya dağıtamazsınız, ya da çoğaltamazsınız veya kamuya açık bir şekilde ifşa edemezsiniz, herhangi bir kamusal veya ticari amaç için uygulayamazsınız veya kullanamazsınız;
 3. üçüncü tarafların Uygulamayı, Malzemeleri veya Malzemeler'e dayalı olarak türetilmiş çalışmalar oluşturmak, Malzemeler üzerinde veri madenciliği, robotlar veya benzer veri toplama ve çıkarma araçları kullanmak, veri tabanı oluşturmak, Uygulama'dan ya da web sitelerinden sistematik olarak Malzeme'nin bir kısmını veya hepsini indirmek, depolamak, Malzemeler'in herhangi bir bölümüne bağlantı kurmak veya çerçeveye almak, Malzemeler'in veya Uygulama'nın herhangi bir bölümünün kaynak kodunu veya yapısını ters mühendislik, parçalara ayırma, ters derleme veya başka bir yöntemle çıkarmak, türetmek ve bu girişimlerde bulunmak da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla temeldeki verileri ticari olarak istismar etmesine izin veremezsiniz; 
 4. Malzemeler'i kimseye devredemezsiniz. Bu duruma ancak, Malzemeler ilgili kişinin kişisel, ticari olmayan kullanımı için ise ve bu kişiye bu Hüküm ve Koşullar kapsamında sahip oldukları yükümlülükleri bildirmişseniz ve ilgili kişi bunları kabul etmişse izin verilebilir.
 5. Uygulama'yı veya Malzemeler'i yasadışı, tehditkar, kötüleyici, taciz edici, küçük düşürücü, iftira niteliğinde, aldatıcı, sahtekar, başkasının gizliliğini ihlal edecek şekilde, haksız veya açık veya rahatsız edici tasvirler içerecek başka bir içerik ile kullanamazsınız veya kullanımınız, bir bireyi veya bir grubu din, cinsiyet, cinsel yönelim, ırk, etkin köken, yaş veya engellilik temelinde mağdur etmek, taciz etmek, küçük düşürmek veya korkutmak amacı taşıyamaz; 
 6. Uygulama'yı ve Malzemeler'i bir kişiyi, şirketi veya varlığı (Ford, bağlı kuruluşları veya bağlı üçüncü taraflar ve bunların çalışanları ile temsilcileri de dahil olmak üzere) taklit eden başka bir içerikle kullanamazsınız;
 7. Ford sunucularına veya ağlarına müdahale edemezsiniz, etmeye çalışamazsınız, bunları bozamazsınız veya bozmaya çalışamazsınız ya da Ford'un herhangi bir ağ erişimi veya güvenlik gereksinimleri, politikası, direktifi, prosedürü veya düzenlemesini ihlal edemezsiniz;
 8. Uygulama'yı veya Malzemeler'i Ford'un münhasır takdirine göre belirlenen itibarını veya iyi niyetini kötü gösterecek, küçümseyecek veya değerini azaltacak bir davranışta bulunmak için bir araç olarak kullanamazsınız ve
 9. Uygulama'yı veya Malzemeler'i yetişkin içeriğe sahip veya yasadışı aktiviteleri, kumarı veya türün ya da alkol satışını teşvik edecek başka bir içerik ile kullanamazsınız.
 10. Uygulama'ya erişmek için kullanılan cep telefonunun veya elle tutulan cihazın faturası sizin üzerinize değilse, fatura sahibi tarafından Uygulama'ya ve Özellikler'e erişiminize izin verildiği varsayılır.

9. Diğer Koşullar/Kısıtlamalar

DİKKAT: BİR KİŞİNİN HERHANGİ BİR UYGULAMAYA VEYA WEB UYGULAMASINA KASTEN HASAR VERME, İBRAZ SÜRECİNİ DEĞİŞTİRME VEYA FORD'UN MEŞRU TİCARİ FAALİYETLERİNE ZARAR VERME GİRİŞİMİ, CEZAİ VE HUKUKİ YASALARIN İHLALİ OLABİLİR VE BU TÜR BİR GİRİŞİMDE BULUNULDUĞUNDA, FORD BU KİŞİLERE AÇILACAK SORUŞTURMADA İŞBİRLİĞİ YAPMA VE YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE TÜM YASAL YOLLARA BAŞVURMA HAKKINI SAKLI TUTAR.

Bu Uygulama, Ford Motor Company ürünleri, projeleri ve girişimleri ile ilgilenen kişiler için bir kaynak olması amacıyla tasarlanmıştır. Burada, garanti veya müşteri hizmetleri ile ilgili sorulara veya endişelere ya da Ford Motor Company tarafından satılan ürünlere değinilmemektedir. Ford Motor Company'nin bir ürünü ile ilgili bir sorunuz varsa, Ford'un Müşteri İlişkileri Merkezi ile normal çalışma saatleri içerisinde, ABD'den 1 800-392-3673 veya Kanada'dan 1 800-565-3673 numaralı telefonlar aracılığıyla irtibata geçiniz.

10. Ticari Marka Bildirimi

Ford adı ve bu Uygulama'da görüntülenen tüm ticari markalar ve logolar, Ford'a aittir veya Ford'un lisansı vasıtasıyla kullanılır. Bu ticari markalar, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ürün marka adları (ör. Ford, Lincoln, Motorcraft), araç model adları (ör. Mustang, Fiesta, Focus), sloganlar (ör. Built Ford Tough), ve logolar ile amblemleri içerir. Bu Uygulamada görüntülenen herhangi bir ticari markanın izinsiz kullanımı kesinlikle yasaktır.

11. Telif Hakkı Bildirimi için Belirtilen Temsilci

Ford, ABD Digital Millennium Copyright Act'te ("DMCA") belirtilen sürece uygun olarak telif hakkı ihlali iddiaları bildirimlerine yanıt verecektir. Bu Uygulama'daki herhangi bir içeriğin telif haklarınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, lütfen Ford'un bu tür bildirimler ile ilgilenen aşağıda belirtilmiş temsilcisi ile yazılı olarak irtibata geçin:

Belirtilen Temsilci:

DMCA Temsilcisi

330 Town Center Dr., Suite 800

Dearborn, Michigan 48126

E-posta adresi: DMCA@Ford.com

Faks: 313-322-7162

Yazışmanıza lütfen şunları dahil edin:

(i) Fiziksel ve elektronik imzanız.

(ii) İhlal edildiğini iddia ettiğiniz telifli çalışma, veya birden fazla telifli çalışma bulunuyorsa, bu çalışmaları temsil eden bir liste.

(iii) İhlalde bulunduğunu iddia ettiğiniz malzemenin tanımı ve malzemeyi bulmamıza olanak verecek yeterlilikte bilgi.

(iv) Sizinle irtibata geçmemize olanak verecek yeterlilikte adres, telefon numarası ve varsa e-posta gibi bilgiler.

(v) Şikayet edilen malzemeye sizin veya kanunun izin vermediği konusunda iyi niyetinizi beyan eden bir açıklama.

(vi) Bildiriminizdeki bilgilerin doğru olduğunu beyan eden bir açıklama.

Yazışma sizin adınıza gönderilmişse, yalan yere tanıklık cezasına tabi olarak, ilgili kişinin sizin adınıza gönderimde bulunma yetkisine sahip olduğu bilgisi de yazışma içerisinde verilmelidir. Yukarıdaki paragraftaki gerekliliklere uymadığınız takdirde, DMCA bildiriminizin geçerli olmayabileceğini kabul edersiniz. DMCA ve DMCA bildirimleri ile ilgili daha fazla bilgi için bk. 17 U.S.C.§ 512.

12. Tazmin Etme ve Zarardan Beri Kılma

Bu Uygulama'yı kullanarak, Ford'u ve bağlı kuruluşları ile yan kuruluşlarını, ilgili dağıtımcıları, bayileri, bayi ortaklıklarını ve reklam ve tanıtım ajanslarını ve bunların çalışanlarını, temsilcilerini, müdürlerini, yetkililerini ve hissedarlarını, bu Uygulama'yı kullanımınızdan, bu Hüküm ve Koşullar'ı ihlal etmenizden veya ihlal ettiğinizin öne sürülmesinden ve/veya herhangi bir üçüncü tarafın patent, ticari marka, mülkiyet veya başka haklarını ihlalinizden veya ihlal ettiğinizin öne sürülmesinden kaynaklanan her türlü yükümlülük, talep, zarar ve masrafa (yasal ücret ve masraflar dahil) karşı tazmin etmeyi, savunmayı ve zarardan beri kılmayı kabul edersiniz.

Ford, aksi bir durumda sizin tazmin edeceğiniz tüm hususların savunmasını ve kontrolünü üstlenme hakkını saklı tutar ve bu durumda, Ford'un bu tür iddialar karşısındaki savunması ile işbirliği yapacağınızı kabul edersiniz. Uygulama mağazası tedarikçinizin, bir üçüncü taraf fikri mülkiyet ihlali iddiasının araştırılmasında, savunulmasında, uzlaşmasında veya ibra edilmesinde hiçbir sorumluluk veya yükümlülüğü olmadığını kabul edersiniz.

13. Beyan

Ford, bu gönderimi güncelleyerek herhangi bir zamanda bu Hüküm ve Koşullar'ı değiştirebilir. Bu tür değişikliklere tabi tutulursunuz ve bu nedenle, zaman zaman güncel Hüküm ve Koşullar'ı incelemek için bu sayfayı ziyaret etmeniz önerilir. BU HÜKÜM VE KOŞULLARIN YALNIZCA BU UYGULAMA İÇİN GEÇERLİ OLDUĞUNU, FORD VEYA BAĞLI KURULUŞLARININ TEMİN ETTİĞİ DİĞER WEB SİTELERİNİN İLGİLİ UYGULAMALARIN KULLANIMI İÇİN GEÇERLİ OLAN FARKLI HÜKÜM VE KOŞULLARA SAHİP OLABİLECEĞİNİ UNUTMAYIN. BU UYGULAMALARIN HÜKÜM VE KOŞULLARINI OKUMAK VE ANLAMAKTAN SORUMLUSUNUZ.

Bu Uygulama ve içerdiği tüm bilgiler, "olduğu gibi" ve "mevcut haliyle" yalnızca bilgi amaçlı temin edilmiştir ve teknik hatalar, yazım hataları veya başka hatalar bulunabilir. Belirli bölgelerde, temin edilen bilgi bir fikir veya yargıyı temsil edebilir. Ford, bilgi sağlayıcılar ve bunların temsilcileri Uygulama'nın, bilgilerin, Malzemelerin, içeriğin, mevcudiyetin ve ürünlerin doğruluğu, güncelliği veya bütünlüğünü içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan hususlarda açık veya örtülü hiçbir garanti veya açıklama sunmaz. İlgili yasaların izin verdiği ölçüde, Ford ticari olarak satılabilirlik ve belirli bir amaca uygunluk da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, açık veya örtülü her türlü garantiyi kesinlikle reddeder. Bu Uygulama'nın uygulanabilir herhangi bir garantiye uymaması halinde, uygulama mağazası tedarikçinizi bilgilendirebilirsiniz ve tedarikçiniz Uygulama'nın satın alma ücretini size iade edebilir ve yasaların izin verdiği azami ölçüde, Uygulama ile ilgili başka herhangi bir yükümlülüğü kalmaz. Uygulama mağazası tedarikçinizin, Uygulama ile veya Uygulama'yı kullanımınız veya sahip olmanız ile ilgili sizin veya üçüncü bir tarafın aşağıdakileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan herhangi bir iddiasına yanıt vermek zorunda olmadığını kabul edersiniz: (i) ürün sorumluluğu iddiaları; (ii) Uygulama'nın uygulanabilir herhangi yasal veya düzenleyici bir gerekliliğe uymadığı iddiası ve (ii) müşteri koruması veya benzer bir mevzuat kapsamında doğan iddialar. YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, FORD YETKİLİLERİ, MÜDÜRLERİ, ÇALIŞANLARI, ANA ORTAKLARI, BAĞLI KURULUŞLARI, HİSSEDARLARI, TEMSİLCİLERİ VE ARACILARI BU UYGULAMA VE UYGULAMAYI KULLANIMINIZLA İLGİLİ AÇIK VEYA ÖRTÜLÜ TÜM GARANTİLERİ REDDEDER. YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE FORD, BİLGİ SAĞLAYICILARI VE BUNLARIN YETKİLİLERİ (I) İÇERİKTEKİ HERHANGİ BİR HATA VEYA YANLIŞ, (II) UYGULAMAYA ERİŞİMİNİZ VE KULLANIMINIZDAN DOĞABİLECEK KİŞİSEL YARALANMALAR VEYA MAL ZARARI, (III) GÜVENLİ SUNUCULARIMIZA VE/VEYA BURADA DEPOLANAN TÜM KİŞİSEL BİLGİLERE VE/VEYA FİNANSAL BİLGİLERE İZİNSİZ ERİŞİM VE BUNLARIN İZİNSİZ KULLANIMI, (IV) UYGULAMAMIZA VEYA UYGULAMAMIZDAN AKTARIMLARA HERHANGİ BİR MÜDAHALE VEYA DURDURMA, (V) BİR ÜÇÜNCÜ TARAFIN UYGULAMAMIZA VEYA UYGULAMAMIZ VASITASIYLA AKTARMIŞ OLABİLECEĞİ HATALAR, VİRÜSLER, TROJAN ATLARI, VB. VE/VEYA (VI) BİR İÇERİKTEKİ HERHANGİ BİR HATA VEYA KUSUR İÇİN VEYA UYGULAMADA PAYLAŞILAN, E-POSTA İLE GÖNDERİLEN, AKTARILAN VEYA KULLANILABİLEN İÇERİĞİN BİR SONUCU OLARAK DOĞABİLECEK HERHANGİ BİR KAYIP VEYA HASAR İÇİN HİÇBİR YÜKÜMLÜLÜK VEYA SORUMLULUK KABUL ETMEZ. YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, FORD BİR ÜÇÜNCÜ TARAFIN WEB, UYGULAMA VEYA KÖPRÜLÜ BİR WEB SİTESİ VEYA UYGULAMADA TANITILAN VEYA SUNULAN YA DA BİR AFİŞTE YA DA BAŞKA BİR TANITIM ARACINDA YER ALAN HİÇBİR ÜRÜN VEYA HİZMET İÇİN GARANTİ VERMEZ, ONAY VERMEZ YA DA SORUMLULUK KABUL ETMEZ VE FORD, SİZİN VE ÜRÜN YA DA HİZMETLERİN ÜÇÜNCÜ TARAF TEDARİKÇİLERİ ARASINDAKİ HERHANGİ BİR İŞLEMİ İZLEMEZ VEYA İZLEME SORUMLULUĞU ÜSTLENMEZ. BİR ÜRÜNÜN VEYA HİZMETİN HERHANGİ BİR ARAÇ VASITASIYLA VEYA HERHANGİ BİR ORTAMDA SATIN ALIMINI TAKİBEN, İYİ MUHAKEME YAPMALI VE GEREKTİĞİ YERDE DİKKATLİ OLMALISINIZ. FORD, BİLGİ SAĞLAYICILAR VEYA BUNLARIN TEMSİLCİLERİ HUKUKİ, VERGİ, TIBBİ, DANIŞMANLIK, MUHASEBE, YATIRIM, FİNANSAL VEYA BAŞKA PROFESYONEL HİZMETLER VE TAVSİYELER TEMİN ETMEZ.

Bu bölüm, geçerli tüketici yasaları kapsamında tüketicinin sahip olduğu ve dışarıda bırakılmayan hiçbir hakkı etkilemez veya etkileme amacı taşımaz. Yasaların izin verdiği azami ölçüde, bu tür hakların ihlali konusunda Ford'un, yetkililerinin, Müdürlerinin, çalışanlarının, ilgili varlıkların, bağlı kuruluşların, hissedarların, temsilcilerin ya da aracıların üstlendiği yükümlülük bu Uygulama için ödenen satın alma ücretinin geri iade edilmesi ile sınırlıdır.

14. Sair

Bu Hüküm ve Koşullar ile bu Uygulamanın belirli öğelerini kullanırken kabul ettiğiniz tüm ek şartlar, Uygulama ve tüm hizmetler ile ilgili tüm anlaşmayı oluşturmaktadır ve Uygulama ve Uygulama'da temin edilen hizmetler ile ilgili sizin ve bizim aramızda elektronik, sözlü veya yazılı, önceden yapılmış veya şu an yapılan tüm iletişimleri geçersiz kılar.Bu Uygulama, Ford'un Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ofislerinden işletilmektedir. Yasalar aksini gerektirmediği takdirde, bu Hüküm ve Koşullar, yasa hükümlerinde başka yasaların uygulanmasını gerektirecek herhangi bir çelişki olduğu durumlar haricinde, Michigan eyalet yasaları tarafından yönetilir ve bunlara uygun olarak yorumlanır. Eğer bu Hüküm ve Koşullar'da yer alan herhangi bir şart veya koşulun yasadışı veya uygulanamaz olduğuna mahkemece karar verilirse, ilgili şart çıkarılacak ve kalan Hüküm ve Koşullar yürürlükte ve geçerli kalacaktır. Ford'un bu Hüküm ve Koşullar'daki herhangi bir hakkı veya hükmü yerine getirememesi veya uygulayamaması durumunda, bu hak veya hükümden feragat edilmiş sayılmayacaktır. Bu Hüküm ve Koşullar'ın herhangi bir hükmünün geçersiz olduğuna yargı yetkisine sahip bir mahkeme tarafından karar verilirse, taraflar mahkemenin tarafların hükümde ifade edilen niyetlerini yürürlüğe koymak için gayret ettiğini kabul eder ve bu Hüküm ve Koşullar'ın diğer hükümleri geçerli ve yürürlükte kalır. Yerel yasalar aksini gerektirmediği sürece, bu Hüküm ve Koşullar'dan doğan veya bunlarla ilişkili tüm davalar Federal mahkemelere veya Wayne County, Michigan'da bulunan Eyalet mahkemelerine iletilmelidir. Bu Uygulama ile ilgili herhangi bir sorunuz, yorumunuz veya iddianız varsa, http://corporate.ford.com/our-company/country-websites adresinden yerel irtibat bilgilerine ulaşarak veya ABD'de aşağıdaki bilgiler aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz:

 

 

15. Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçerik

Bu Uygulama, Ford'a bilgi göndermenize izin veriyorsa, ("Kullanıcı Gönderimleri") Ford'a gönderdiğiniz kişisel olarak tanımlanabilen bilgiler ile ilgili burada verilen ve aşağıda belirtilen durumlar haricinde, Kullanıcı Gönderimlerinizin Ford tarafından gizlilik çerçevesinde işlenmeyeceğini anlar ve kabul edersiniz. Kullanıcı Gönderimleriniz ve bunları paylaşmanın veya göndermenin akabinde doğabilecek sonuçlardan siz sorumlusunuzdur. Kullanıcı Gönderimleriniz herkes tarafından görüntülenebileceği için, dünya üzerindeki birçok kişi paylaşımlarınızı ve yaptığınız yorumları görebilecektir. Ford, size bir seçim şansı vermeden üçüncü taraflarla kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler paylaşmaz, satmaz veya kiralamaz. E-postanızı göndererek, Ford'un ve üçüncü taraf hizmet tedarikçilerinin Kullanıcı Gönderimleriniz ile ilgili veya başka idari amaçlarla sizinle irtibata geçmek için e-posta adresinizi kullanabileceklerini kabul edersiniz. Dikkate alınmayacak Kullanıcı Gönderimleri (Hariç Tutulan Öğeler) örnekleri şunlardır:

(a) her türden gizli bilgi;

(b) ürün tasarımı veya tasarım fikirleri;

(c) ürün adı, slogan veya logo fikirleri;

(d) reklamlar veya pazarlama teklifleri (reklamlar, şarkılar, vb.);

(e) iş yöntemleri veya işimizi yapma yolları (yeniden yapılanma, satın alımlar,  vb.) ve

(f) Ford'un tamamen kendi takdirinde, herhangi bir nedenden dolayı uygunsuz bulduğu gönderimler (ör. saygısız, cinsel içerikli dil, küçük düşürücü yorumlar, tehditler, vb.). 

16. Ford'un Kullanıcı Gönderimleri ile İlişkili Hakları

Bir Kullanıcı Gönderimi göndererek, Ford'a (a) Kullanıcı Gönderimlerinizin hepsini veya bir kısmını, herhangi bir formatta veya şu an bilinen ya da daha sonra geliştirilecek bir araçla kullanmak, kopyalamak, aktarmak, dağıtmak, yeniden üretmek, değiştirmek, türetilmiş çalışmalar üretmek, uyarlamak, başka fikirler veya çalışmalarla birleştirmek, yayınlamak, tercüme etmek, kamuya açık şekilde uygulamak ve herkese açık bir şekilde göstermek ve (b) Kullanıcı Gönderiminizi, Ford'un kendi takdirince uygun gördüğü her şekilde ve her amaç için (ticari amaçlar da dahil) kullanması (ve başkalarının kullanmasına izin vermesi) (Kullanıcı Gönderiminizin veya herhangi bir değişikliğin hepsini veya bir kısmını bir araca, teknolojiye, ürüne veya hizmete entegre etmek gibi) için değiştirilemez, devamlı, devredilebilir, özel olmayan, tamamen ödenmiş, dünya çapında bir lisans vermiş olursunuz (çeşitli aşamalarla alt lisans verilebilir). Ford, Kullanıcı Gönderimi ile ilgili reklamlar gösterme ve Kullanıcı Gönderimlerini reklam ve tanıtım amaçlı kullanma hakkını saklı tutar. Bu Hüküm ve Koşullar'ı kabul ederek, Ford'un Kullanıcı Gönderimleri ile ilgili, reklam ve tanıtım amaçlı reklamlar gösterme hakkını anladığınızı ve kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz. Ford, Kullanıcı Gönderimlerini önceden gösterebilir veya Kullanıcı Gönderimlerinin iletildiği web sitesinin herhangi bir alanını izleyebilir fakat bununla yükümlü değildir. Tüm Kullanıcı Gönderimleriniz için tek sorumlunun siz olduğunuzu kabul etmiş olursunuz.

17. Danışmanlık 

Ford, danışmanlık hizmeti vermemektedir. Kullanıcı Gönderiminiz ile ilgili herhangi bir karar için size bir açıklama yapmakla yükümlü değilizdir. Bu, orijinal gönderimin yanı sıra yaptığınız tüm yorumlar ve daha sonra sözlü veya yazılı olarak açıklayacağınız her şey için geçerlidir. Zaten bildiğimiz veya Kullanıcı Gönderiminizden sonra keşfettiğimiz bir şeyi size anlatmak konusunda yükümlülük kabul etmemekteyiz.

 

Back to top

2. Bölüm - Ford Uygulama Kataloğu Gizlilik Bildirimi

1.Genel Açıklama

Ford Motor Company, ("Ford", "biz", "o", "biz" veya "bizim") gizliliğinize önem verir ve bunu korumaya kendini adar. Bu gizlilik bildirimi, çevrimiçi müşteri bilgileri ile ilgili Ford'un politikalarını ve uygulamalarını anlatmaktadır. Ford, bu açıklama vasıtasıyla topladığı kişisel ve diğer bilgileri veya sizin bu Uygulama aracılığıyla temin ettiğiniz bilgileri nasıl topladığı, kullandığı ve koruduğu ve sorularınız veya endişeleriniz olduğunda bizimle nasıl iletişime geçebileceğiniz ile ilgili size bir rahatlık ve güven sağlama amacındadır. Veri işleme uygulamalarımızı açıklayarak, Ford ile aranızda güvene dayalı ve uzun ömürlü bir ilişki kurulacağını gönülden ummaktayız. Uygulamayı kullanarak, bu gizlilik bildiriminin şartlarını kabul etmiş olursunuz.

2.  Şirketimiz ve Uygulama ile Genel Veri Toplama Uygulamaları Hakkında Bilgiler:

Bu Gizlilik Bildirimi, Ford Uygulama Kataloğu için geçerlidir. Ford Uygulama Kataloğu, Ford Motor Company, Pazarlama, Satış ve Hizmet Bölümü, 16800 Executive Plaza Drive, Dearborn, MI 48126 adına üçüncü taraf bir bayi tarafından yönetilmektedir.

Bu Uygulamanın ticari amacı, Ford Motor Company AppLink araç içi teknolojisi ile kullanılabilecek mobil uygulamaların bir kataloğunu ve uygulama mağazalarındaki bu mobil uygulamalara bağlantıları size temin etmektir. 

Bu Uygulamayı çalıştırdığınızda, analiz tedarikçileri zaman içerisindeki kullanımınız hakkında bilgi toplayabilir.

Henüz çerezler dışındaki web tarayıcısı temelli "Takip Etme" ("DNT") sinyallerinin nasıl yorumlanacağı hakkında bir görüş birliğine varılmamış olduğu için, Ford Motor Company ABD'deki web sitelerine gelen tanımlanmamış "DNT" sinyallerine şu an cevap vermemektedir.

Birçok tarayıcı, çerezleri kabul etmeyecek şekilde yapılandırılabilir fakat bu, sitelerimizdeki bazı işlevlere veya hizmetlere erişiminizi engelleyebilir.

3.  Toplanan Bilgiler:

Ford Uygulama Kataloğunu temin etmek ve pazarınızda mevcut olan ve AppLink'in etkinleştirildiği uygulamaları size göstermek için Uygulama, ülkenizde indirebileceğiniz uygulamaları size temin etmek ve uygun dilde görüntülemenize olanak vermek amacıyla bulunduğunuz ülkeyi ve cihazınızda ayarlanmış dili belirlemek için mobil cihazınızın IP adresine erişir ve bunu kullanır. Buna ek olarak, ana sunucumuzdaki bulut hizmetinde bulunan Ford Uygulama Kataloğu veri tabanına döndüğünüz her defa, bulunduğunuz ülkede ve cihazınızın ayarlandığı dilde kullanabileceğiniz içeriğin tarafınıza sağlanması amacıyla bir Sipariş Kimliği, Uygulama'ya yerleştirilir. 

4.  Toplanan Toplu Bilgiler ve Nasıl Kullanıldıkları:

Bu Uygulama'yı kullanımınız sırasında, Ford telefon platformunuzun adı (ör. iOS veya Android), platform sürümü, talep ettiğiniz sayfalar ve bu taleplerin tarih ve saati, bu uygulamayı ne sıklıkla ziyaret ettiğiniz ve bulunduğunuz ülkeyi temel olarak toplu bilgiler toplar ve depolar.

Bu bilgiler, toplu olarak kullanılır ve bireysel Uygulama kullanıcısını tanımlamaz. Toplu bilgiler, aşağıdaki amaçlar doğrultusunda kullanılabilir:

Toplu bilgiler ayrıca, Uygulamanın kullanımı sırasında kullanıcı deneyimi üzerinde analizler gerçekleştirme amacıyla da kullanılabilmektedir. Bu analiz:

5.  Bilgi Toplama Yöntemleri:

Bu Uygulama, tıklama istatistiklerini yakalamak için üçüncü taraf tıklama takibi analizi araçlarını kullanmaktadır. 

Bu Uygulama, ayrıca uygulamayı kullandığınız sırada bir "oturum günlüğü" oluşturabilir. Oturum günlükleri, insanların siteler veya Uygulamalar içerisinde nasıl gezindiklerini belirlememize yardım etmek amacıyla kullanılır. Bu şekilde, sayfalar en sık ziyaret edilen bilgiler daha kolay bulunabilecek şekilde yapılandırılabilir. Sayfa ziyaretlerini takip ederek, temin edilen bilginin kullanılıp kullanılmadığı da belirlenebilir.

6.  Bilgilerinizin Paylaşımı:

Ford Motor Company, kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri sizin izniniz olmadan bağımsız şirketlerle, kendi kullanımları için paylaşmaz, satmaz veya kiralamaz.

Ford Uygulama Kataloğu için toplu uygulama metrikleri, Ford Motor Company'nin diğer bağlı veya yan kuruluşları ile veya bunların web siteleri veya uygulamaları ile paylaşılabilir. 

Ford, (1) aşağıdaki durumlar için gerektiği takdirde iyi niyet çerçevesinde toplanan bilgileri ifşa edebilir: (a) yasa hükümlerine uymak veya Ford Motor Company'deki, bağlı kuruluşlarındaki, sitedeki veya Uygulama'daki yasal sürece uymak; (b) Ford Motor Company'nin, bağlı kuruluşların veya bu sitenin veya Uygulamanın mülkiyet haklarını korumak ve savunmak veya (c) Ford Motor Company'nin veya personelinin, web siteleri veya Uygulamalarındaki kullanıcıların veya halkın kişisel güvenliğini korumak için zorlayıcı şartlarda hareket etmek; ya da (2) yasaların gerektirdiği durumlar.

7.  Bilgilerinize Erişim ve Bilgilerinizin Kullanımı Üzerinde Kontrol & Bizimle İrtibata Geçme: 

Bu gizlilik bildirimi, Ford Uygulama Kataloğu gizlilik uygulamaları ile ilgili sorunuz, yorumunuz veya endişeleriniz veya bu Uygulama'nın içeriği ile ilgili sorularınız varsa, lütfen ülkeniz için irtibat bilgilerini bulmak amacıyla aşağıdaki URL'ye giderek bizimle irtibata geçin: http://corporate.ford.com/our-company/country-websites. ABD için irtibat bilgileri aşağıdadır. 

Ford Uygulama Kataloğu, gizlilik ve verileriniz işlenmesi hususlarındaki şikayetlerin veya uyuşmazlıkların adil ve hızlı bir şekilde çözülmesi için müşterilerle birlikte çalışmaya kendini adamıştır. Ford Uygulama Kataloğu, sorularınız ve yorumlarınıza yanıt vermekten memnuniyet duyacaktır.

ABD'de İkamet Edenler – İrtibat Bilgilerimiz:

Telefon

800-392-3673

800-232-5952 (işitme engelliler için TDD)

 

8:00 - 17:00 EST

Pazartesi - Cuma arası kullanılabilir

 

Posta Adresi

Ford Motor Company

Müşteri İlişkileri Merkezi

Posta Kutusu 6248

Dearborn, MI 48126

8.  Bilgilerinizin Güvenliği:

Ford'un web sitelerinin ziyaretçilerinin veya Uygulamalarının kullanıcılarının bilgilerini korumak bizim için oldukça önemlidir. Ford, bilgilerin doğruluğunu muhafaza etmek ve bilgileri kaybolmaya, yanlış kullanılmaya ve değişikliklere karşı korumak amacıyla sistemler, politikalar ve prosedürler kullanır.

9.  Verilerin İşlenmesi:

Bu Uygulamayı kullanarak, bilgilerin bu Gizlilik Bildirimi'ne uygun olarak dünya genelinde --- Amerika Birleşik Devletleri de dahil –toplanmasını, kullanılmasını, işlenmesini, aktarılmasını ve ifşa edilmesini anlamış ve buna izin vermiş olursunuz.

10.  Diğer Uygulamalara Bağlantılar:

Ford Uygulama Kataloğu, diğer web sitelerine bağlantılar sunar. Ziyaret ettiğiniz tüm sitelerin ve uygulamaların gizlilik bildirimlerini incelemeniz tavsiye edilir; bunlara bağlantıları verilenler de dahildir, böylece bu sitelerin ve Uygulamaların bilgilerinizi nasıl topladığını, kullandığını ve paylaştığını anlayabilirsiniz. 

11.  Gizlilik Bildirimin Yürürlük Tarihi ve Revizyon Günleri:

Bu gizlilik bildirimi, Uygulama'daki veya gizlilik uygulamalarındaki değişiklikleri yansıtması için zaman zaman güncellenebilir. Bu bildirim güncellenirse, yeni bildirim değişiklikler uygulanmadan on (10= gün önce Uygulama'da paylaşılacaktır. 

Bu Gizlilik Bildirimi'nin yürürlük tarihi 20 Mayıs 2016'dır

 

Back to top

3. Bölüm – Ülkelere Özel Hüküm ve Koşullar

1. Bölüm'de yer alan Genel Hüküm ve Koşullar ile 2. Bölüm'de yer alan Gizlilik Bildirimi, aşağıda belirtilen Ülkelere Özel Hüküm ve Koşullar tarafından özel olarak değiştirilmediği sürece tüm Uygulamalar için geçerli olacaktır. Genel Hüküm ve Koşullar'ın ye ada Gizlilik Bildirimi'nin Ülkelere Özel Şartlarla çeliştiği durumlarda, Ülkelere Özel Şartlar ilgili ülke için geçerli olacaktır. 

Avusturalya.

Amerika Birleşik Devletleri Uygulaması ve Ücretlendirme (5. Bölüm): Son paragrafın bütünlüğü, şu şekilde değiştirilmiştir:

"Bu Uygulama'da tasvir edilen araçlar bulunuyorsa, bu hiçbir şekilde Ford'dan bir araç almanız veya satmanız ya da finansman sağlamanız veya finansal kiralama yapmanız yönünde bir teklif teşkil etmez. Ford, bu Uygulama'daki ücretlendirme ve ürün bilgilerinin doğru olduğunu garanti altına almak için her türlü çabayı göstermektedir. Bu Uygulama'da gösterilen tüm ücretler, ürün teknik özellikleri ve diğer bilgiler yalnızca bilgi amaçlıdır, herhangi bir yükümlülük olmaksızın her an değiştirilebilir, bölgeden bölgeye değişiklik gösterebilir ve tamamen güncel ya da doğru olmayabilir. Bir aracın gerçek ücretini ve uygulanabilecek Hüküm ve Koşulları öğrenmek için seçili bayiniz ile irtibata geçin."

Diğer Koşullar/Kısıtlamalar (9. Bölüm): Son paragraf, şunu içerecek şekilde değiştirilmiştir:

Ford Motor Company'nin bir ürünü hakkında sorunuz varsa, lütfen Avusturalya içi 136373'ü normal çalışma saatleri içerisinde arayarak Ford'un Müşteri İlişkileri Merkezi ile irtibata geçin.

Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçerik (15. Bölüm): Bu Bölüm'de silinen yerler olmuştur.

Ford'un Kullanıcı Gönderimleri ile İlgili Hakları (16. Bölüm): Bu Bölüm'de silinen yerler olmuştur.

Fransa

Fransa'da ikamet eden bir tüketici iseniz, bu Uygulamanın Kullanımı ile ilgili bu Hüküm ve Koşullar, uygulanabilir Fransa tüketici yasaları ile birlikte okunmalıdır.

Üreticinin Önerilen Perakende Fiyatı ("MSRP"), Üreticinin Önerilen Azami Perakende Fiyatı ("MMRRP") olarak okunmalıdır.

Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçerik (15. Bölüm), şu cümlelerle tamamlanmıştır:

İçeriğinizdeki tüm haklara sahip olduğunuzu (ses, video ve/veya dijital kayıt veya varsa, Fotoğrafınızdaki performans da dahil) veya, alternatif olarak, Ford'a İçeriğinizdeki hakları vermenize olanak tanıyacak gerekli tüm hakları aldığınızı garanti edersiniz.

Fransa Kişisel Olarak Tanımlanabilir Bilgilerin (kişisel veriler) Adil Toplanma Bildirimi:

Hüküm ve Koşulları kabul etmekle kişisel bilgilerinizin (varsa) bu Uygulamanın kullanımına ilişkin olarak işlenmesi amacıyla ABD'de Ford Motor Company'nin belirli veri dosyalarına dahil edileceğini öğrenmiş olursunuz. Bu veriler, yerel Ford Grubu Şirketinize (Ford Fransa) ve Avrupa Birliği (AB) içerisinde veya dışarısında bulunan ve kişisel verilerin işlenmesi ve gizlilik ile ilişkili aynı düzeyde korumanın zorunlu kılınacağı diğer Ford Grubu Şirketleri'ne (www.ford.com aracılığıyla ulaşabileceğiniz), aynı zamanda Avrupa Ekonomik Alanı'nın (E.E.A.) içerisinde veya dışarısında bulunan ve Ford'un kişisel verilerin işlenmesi amacıyla aldığı kurumsal ve teknik güvenlik önlemlerinin aynılarını uygulamak için önceki koşulları sağlayacak seçilmiş, tanınan harici hizmet tedarikçilerine tahsis edilebilir. İkinci işleme karşı çıkmanız halinde, verileriniz Ford'un ve Yerel Ford Grubu şirketinizin veri dosyalarına dahil edilecek ve otomotiv endüstrisi ile ilgili ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımı ve pazarlaması için kullanılacaktır. Bu veriler, aynı amaçlarla Yerel Ford Grubu Şirketinizin ve diğer Ford Grubu Şirketleri'nin Dağıtım Ağı'na mensup, Avrupa Ekonomik Alanı'nın (E.E.A.) içerisinde veya dışarısında bulunan, benzer aktiviteler gerçekleştiren şirketlere tahsis edilebilir.

Yukarıda bahsedilen kişisel veri işleme işlemlerinin herhangi birinde erişim, düzeltme, iptal etme ve karşı çıkma (uygulanabildiği durumlarda) haklarınızı, yazılı olarak şu adrese bir bildirim göndererek uygulayabilirsiniz: FMC Automobiles, M. data, 34 rue de la croix de fer, 78100 Saint Germain en Laye.

Almanya

Hüküm ve Koşulları kabul etmekle kişisel bilgilerinizin (varsa) bu Uygulamanın kullanımına ilişkin olarak işlenmesi amacıyla ABD'de Ford Motor Company'nin belirli veri dosyalarına dahil edileceğini öğrenmiş olursunuz. Bu veriler, yerel Ford Grubu Şirketinize (Ford-Werke GmbH) ve Avrupa Birliği (AB) içerisinde veya dışarısında bulunan ve kişisel verilerin işlenmesi ve gizlilik ile ilişkili aynı düzeyde korumanın zorunlu kılınacağı diğer Ford Grubu Şirketleri'ne (www.ford.com aracılığıyla ulaşabileceğiniz), aynı zamanda Avrupa Ekonomik Alanı'nın (E.E.A.) içerisinde veya dışarısında bulunan ve Ford'un kişisel verilerin işlenmesi amacıyla aldığı kurumsal ve teknik güvenlik önlemlerinin aynılarını uygulamak için önceki koşulları sağlayacak seçilmiş, tanınan harici hizmet tedarikçilerine tahsis edilebilir.

Yukarıda bahsedilen kişisel veri işleme işlemlerinin herhangi birinde erişim, düzeltme, iptal etme ve karşı çıkma (uygulanabildiği durumlarda) haklarınızı, yazılı olarak Kunden@ford.com adresine bir e-posta göndererek veya şu adrese bir bildirim göndererek uygulayabilirsiniz:

Ford-Werke GmbH, Kundenzentrum, Postfach 71 02 65, 50742 Köln

İtalya

Genel Bilgiler (1. Bölüm): Bu Bölümün son paragrafı değiştirilmiş ve yerine şu ifadeler getirilmiştir:

Ford ve bağlı kuruluşları, size yazılı bildirimde bulunmadan bu Hüküm ve Koşullar'ı zaman zaman değiştirme hakkını saklı tutar. Bu değişikliklerden herhangi birine itiraz ettiğiniz takdirde, yapabileceğiniz tek şey bu Uygulama'yı kullanmaya son vermektir. Bu tür değişikliklerin yürürlük tarihinden sonra bu Uygulamanın kullanılmaya devam edilmesi, bu değişikliklere onay verdiğiniz ve bu değişiklerin Hüküm ve Koşulları'na tabi olmayı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Ford, size herhangi bir yazılı bildirimde bulunmaksızın herhangi bir zamanda Uygulama'nın hepsini veya bir kısmını sonlandırabilir. Bu Hüküm ve Koşullar'ın herhangi birini kabul etmiyorsanız, lütfen Uygulama'yı kullanmayın.

Sistem Gereksinimleri/Güncellemeler/Değişiklikler (3. Bölüm): Bu Bölümün son paragrafı değiştirilmiş ve yerine şu ifadeler getirilmiştir:

İlgili yasaların izin verdiği azami ölçüde, Ford kendi takdirine bağlı olarak bu Uygulamayı veya bir bölümünü herhangi bir zamanda değiştirme, geliştirme, düzeltme, askıya alma, son verme veya kalıcı olarak iptal etme hakkını saklı tutar. Bu durumda, Ford size değişiklikler ile ilgili yazılı bir bildirim gönderecektir. Yayınlanan herhangi bir değişiklikten sonra bu Uygulamayı kullanmanız, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz şeklinde yorumlanacaktır. Uygulama, bakım zamanlarında ve diğer zamanlarda kullanılamayabilir.

Amerika Birleşik Devletleri Uygulaması ve Ücretlendirme (5. Bölüm): Bu Bölüm değiştirilmiş ve şu şekilde tamamlanmıştır:

İtalya'da ikamet eden bir tüketici iseniz, bu Uygulamanın Kullanımı ile ilgili bu Hüküm ve Koşullar, uygulanabilir İtalya tüketici yasaları ile birlikte okunmalıdır.

Üreticinin Önerilen Perakende Fiyatı ("MSRP"), Üreticinin Önerilen Azami Perakende Fiyatı ("MMRRP") olarak okunmalıdır.

Diğer Koşullar/Kısıtlamalar (9. Bölüm): Son paragraf, şunu içerecek şekilde değiştirilmiştir:

Ford Motor Company'nin bir ürünü hakkında sorunuz varsa, lütfen normal çalışma saatleri içerisinde Ford İtalya S.p.A. vasıtasıyla Ford'un Müşteri İlişkileri Merkezi ile irtibata geçin. (Centro Relazioni clienti), numero di telefono: +39-800 22 44 33

Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçerik (15. Bölüm): Bu Bölüm, şu cümlelerle tamamlanmıştır:

İçeriğinizdeki tüm haklara sahip olduğunuzu (ses, video ve/veya dijital kayıt veya varsa, Fotoğrafınızdaki performans da dahil) veya, alternatif olarak, Ford'a içeriğinizdeki hakları vermenize olanak tanıyacak gerekli tüm hakları aldığınızı garanti edersiniz.

2. Bölüm (Ford Uygulama Kataloğu Gizlilik Bildirimi): Bu Bölüm değiştirilmiş ve şu ifadeleri içerecek şekilde tamamlanmıştır:

Hüküm ve Koşulları kabul etmekle kişisel bilgilerinizin (varsa) bu Uygulamanın kullanımına ilişkin olarak işlenmesi amacıyla Ford'un belirli veri dosyalarına dahil edileceğini öğrenmiş olursunuz. Bu veriler, yerel Ford Grubu Şirketinize (Ford İtalya S.p.A) ve Avrupa Birliği (AB) içerisinde veya dışarısında bulunan ve kişisel verilerin işlenmesi ve gizlilik ile ilişkili aynı düzeyde korumanın zorunlu kılınacağı diğer Ford Grubu Şirketleri'ne (www.ford.com aracılığıyla ulaşabileceğiniz), aynı zamanda Avrupa Ekonomik Alanı'nın (E.E.A.) içerisinde veya dışarısında bulunan ve Ford'un kişisel verilerin işlenmesi amacıyla aldığı kurumsal ve teknik güvenlik önlemlerinin aynılarını uygulamak için önceki koşulları sağlayacak seçilmiş, tanınan harici hizmet tedarikçilerine tahsis edilebilir.

Yukarıda bahsedilen kişisel veri işleme işlemlerinin herhangi birinde erişim, düzeltme, iptal etme ve karşı çıkma (uygulanabildiği durumlarda) haklarınızı, kimliğinizi ispatlayacak şekilde yazılı olarak şu adrese bir bildirim göndererek uygulayabilirsiniz: Ford İtalya S.p.A., Andrea Argoli aracılığıyla, 54 00143 Roma (İtalya), telefon numarası +39 800 22 44 33.

Hollanda.

Genel Bilgiler (1. Bölüm): İkinci paragrafta yer alan "ve 18 yaşından büyük olduğunuzu" ile başlayan ifade şununla değiştirilmiştir:

"ve 16 yaşından büyük olduğunuzu ve bu Hüküm ve Koşullar'da yer verilen şartlar, koşullar, yükümlülükler, onaylamalar, temsiller ve garantilerin kapsamına tamamen girebilecek ehliyette olduğunuzu ve bu Hüküm ve Koşullar'a uyacağınızı kabul etmiş olursunuz."

Sistem Gereksinimleri/Güncellemeler/Değişiklikler (3. Bölüm): Bu Bölümün son paragrafı şu ifadeler ile değiştirilmiştir:

İlgili yasaların izin verdiği azami ölçüde, Ford kendi takdirine bağlı olarak bu Uygulamayı veya bir bölümünü herhangi bir zamanda değiştirme, geliştirme, düzeltme, askıya alma, son verme veya kalıcı olarak iptal etme hakkını saklı tutar. Ford böyle bir harekette bulunursa, size değişiklikler ile ilgili makul bir bildirim gönderecektir. Yayınlanan herhangi bir değişiklikten sonra bu Uygulamayı kullanmanız, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz şeklinde yorumlanacaktır. Uygulama, bakım zamanlarında ve diğer zamanlarda kullanılamayabilir.

Beyan (13. Bölüm): İlk paragraf şu ifadelerle değiştirilmiştir:

Ford, bu gönderimi güncelleyerek ve bu revizyonlar ile ilgili makul bir bildirim göndererek herhangi bir zamanda bu Hüküm ve Koşullar'ı değiştirebilir. Bu durumda, Ford size bir bildirim gönderecektir ve Uygulama'yı kullanmaya devam etmeniz, güncellenmiş Hüküm ve Koşullar'ı kabul ettiğiniz şeklinde yorumlanacaktır. BU HÜKÜM VE KOŞULLARIN YALNIZCA BU UYGULAMA İÇİN GEÇERLİ OLDUĞUNU, FORD VEYA BAĞLI KURULUŞLARININ TEMİN ETTİĞİ DİĞER WEB SİTELERİNİN İLGİLİ UYGULAMALARIN KULLANIMI İÇİN GEÇERLİ OLAN FARKLI HÜKÜM VE KOŞULLARA SAHİP OLABİLECEĞİNİ UNUTMAYIN. BU UYGULAMALARIN HÜKÜM VE KOŞULLARINI OKUMAK VE ANLAMAKTAN SORUMLUSUNUZ.

Rusya

Rusya'da ikamet eden bir tüketici iseniz, bu Uygulamanın Kullanımı ile ilgili bu Hüküm ve Koşullar, uygulanabilir Rusya Federasyonu yasaları ile birlikte okunmalıdır

Amerika Birleşik Devletleri Uygulaması ve Ücretlendirme (6. Bölüm): Bu Bölüm, şunları içerecek şekilde değiştirilmiştir:

Üreticinin Önerilen Perakende Fiyatı ("MSRP"), Üreticinin Önerilen Azami Perakende Fiyatı ("MMRRP") olarak okunmalıdır.

Lütfen bu Uygulama'da ekipmanla, teknik verilerle, renk kombinasyonlarıyla ve aynı zamanda araçların ve hizmetlerin ücreti ile ilgili sunulan bilgilerin bilgilendirme amaçlı olduğunu ve hiçbir koşulda, Rusya Federasyonu Medeni Kanunu Madde 437 (2) hükümlerinde tanımlandığı üzere kamuya açık bir teklif olmadığını unutmayın. Daha fazla bilgi için, Ford yetkili bayiniz ile irtibata geçin.

Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçerik (15. Bölüm) şu cümleler ile tamamlanmıştır:

İçeriğinizdeki tüm haklara sahip olduğunuzu (ses, video ve/veya dijital kayıt veya varsa, Fotoğrafınızdaki performans da dahil) veya, alternatif olarak, Ford'a İçeriğinizdeki hakları vermenize olanak tanıyacak gerekli tüm hakları aldığınızı garanti edersiniz.

Gizlilik Bildirimi (2. Bölüm)'ndeki «Bu Uygulamayı kullanarak, bilgilerin dünya genelinde --- Amerika Birleşik Devletleri de dahil –toplanmasını, kullanılmasını, işlenmesini, aktarılmasını ve ifşa edilmesini anlamış ve buna izin vermiş olursunuz.» cümlesi, şu paragraf ile değiştirilmiştir:

Uygulama, performansı ve özelliklerini kullanımınız ile ilgili veri toplar ve en iyi kullanıcı deneyimini sağlamamıza olanak verir. Toplanan veriler, Uygulama'nın performansı ve özelliklerinin kullanımı ("Amaç") ile ilgili analizler yapmak ve raporlar oluşturmak için toplu olarak toplanır ve başka hiçbir amaç için kullanılmaz. Veriler, Ford, Ford'un bağlı kuruluşları ve dünya çapında seçilmiş yükleniciler tarafından bu Amaç için kullanılabilir. 

'Kabul et' düğmesine tıklamakla LLC Ford Sollers Holding'e (ve bağlı kuruluşlarına) Rusya mevzuatına uygun olarak gerekli tüm izinleri vermek de dahil olmak üzere bu Kullanım Hüküm ve Koşullarını kabul edip onaylarsınız. Bu izin, ayrıca kişisel verilerinizin Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere, Rusya Federasyonu'nun dışındaki bir bölgeye sınır ötesi aktarımına onay vermenizi de içermektedir.

İspanya.

Gizlilik Bildirimi (2. Bölüm): Bu Bölüm, şu ifadeleri içerecek şekilde değiştirilmiştir:

Bu Uygulama'yı kullanırsanız, mümkün olan en azami ölçüde, Ford'un tüm Uygulama kullanıcılarını içerecek şekilde toplu bir biçimde tanımlanan bilgileri toplamasına, ziyaret edilen Uygulama sayfalarını veya Uygulama içerisinde geçirilen zamanı takip etmesine ve cihazın tanımlanmasına ve zaman içerisindeki kullanımının takip edilmesine izin verdiğiniz şeklinde yorumlanacaktır. 

Bu Uygulama'yı kullanarak, ayrıca Ford'a Uygulama kullanıcıları ile ilgili toplu bilgiler veya başka bilgiler toplaması için oturum ve kalıcı "çerezler", oturum günlükleri, spot reklamlar/web işaretçileri/GIF/piksel etiketleri ve üçüncü taraf tıklama takibi analizi araçlarını kullanmak için açıkça izin vermiş olursunuz. 

Kişisel olarak tanımlanabilen bilgilerin toplanması ve işlenmesi durumunda, aşağıdaki İspanya Kişisel Olarak Tanımlanabilen Bilgilerin (kişisel veriler) Adil Toplanması Bildirimi'nin son paragrafı, ticari iletişimler almak veya Ford'un yukarıda bahsedilen şekilde bilgilerinizi toplaması konularında verdiğiniz izni geri alma hakkınızı uygulamak için bu Bölüm'e uygulanacaktır. Son durumda, Uygulama'nın çalışmayabileceğini bilmelisiniz.

Amerika Birleşik Devletleri Uygulaması ve Ücretlendirme (6. Bölüm): Bu Bölüm şunları içerecek şekilde değiştirilmiştir:

Şikayetler için Yerel Ford Grubu Şirketiniz ile irtibata geçebilirsiniz:

Centro de Relaciones con Clientes (CRC), Ford España, S.L.

Posta Kutusu no. 3

46700 Gandia – Valencia (İspanya)

(İspanyolca) Telefon numarası 902 442 442

Diğer Koşullar/Kısıtlamalar (9. Bölüm):

Ford Motor Company'nin bir ürünü ile ilgili bir sorunuz varsa, Ford'un Müşteri İlişkileri Merkezi ile normal çalışma saatleri içerisinde iletişime geçin:

Centro de Relaciones con Clientes (CRC), Ford España, S.L.

Posta Kutusu no. 3

46700 Gandia – Valencia (İspanya)

(İspanyolca) Telefon numarası 902 442 442

Beyan (13. Bölüm):

İspanya'da ikamet eden bir tüketici iseniz, bu Bölüm uygulanabilir yerel tüketici yasası ile birlikte okunmalıdır ve Ford'un bir hareketi veya ihmali nedeniyle olabilecek hasarlar, can kaybı veya yararlanmalar ile ilgili yasal haklarınızı sınırlamamalıdır. 

Sair (14. Bölüm):

İspanya'da ikamet eden bir tüketici iseniz, bu Bölüm uygulanabilir yerel tüketici yasası ile birlikte okunmalıdır, bu Uygulama'nın kullanımından veya bu Hüküm ve Koşullar'dan doğabilecek herhangi bir durumda ikametinizin bulunduğu yerdeki İspanya mahkemeleri yetkili olacaktır. 

Kullanıcı tarafından Oluşturulmuş İçerik (15. Bölüm): 

Kişisel olarak tanımlanabilen bilgiler işlenirse, aşağıdaki İspanya Kişisel Olarak Tanımlanabilen Bilgilerin (kişisel veriler) Adil Toplanması Bildirimi bu Bölüme uygulanacaktır.

Ford'un Kullanıcı Gönderimleri ile ilgili Hakları (16. Bölüm): 

Kişisel olarak tanımlanabilen bilgiler işlenirse, aşağıdaki İspanya Kişisel Olarak Tanımlanabilen Bilgilerin (kişisel veriler) Adil Toplanması Bildirimi bu Bölüme uygulanacaktır.

İspanya Kişisel Olarak Tanımlanabilen Bilgilerin (kişisel veriler) Adil Toplanması Bildirimi:

Bu Gizlilik Bildirimini kabul etmekle bilgilerinizin (kişisel olarak yorumlanıyorsa) bu Uygulamanın kullanımına ilişkin olarak işlenmesi amacıyla Ford'un belirli veri dosyalarına dahil edileceğini öğrenmiş olursunuz. Bu veriler, yerel Ford Grubu Şirketinize (Ford España, S.L.) ve Avrupa Birliği (AB) içerisinde veya dışarısında bulunan ve kişisel verilerin işlenmesi ve gizlilik ile ilişkili aynı düzeyde korumanın zorunlu kılınacağı diğer Ford Grubu Şirketleri'ne (www.ford.com aracılığıyla ulaşabileceğiniz), aynı zamanda Avrupa Ekonomik Alanı'nın (E.E.A.) içerisinde veya dışarısında bulunan ve Ford'un kişisel verilerin işlenmesi amacıyla aldığı kurumsal ve teknik güvenlik önlemlerinin aynılarını uygulamak için önceki koşulları sağlayacak seçilmiş, tanınan harici hizmet tedarikçilerine tahsis edilebilir.

Yukarıda bahsedilen kişisel veri işleme işlemlerinin herhangi birinde erişim, düzeltme, iptal etme ve karşı çıkma (uygulanabildiği durumlarda) haklarınızı, kimliğinizi ispatlayacak şekilde yazılı olarak Posta Kutusu no. 3, 46700 Gandia – Valencia (İspanya) adresine bir bildirim göndererek, 902 442 442 telefon numarasını (İspanyolca) arayarak veya aşağıdaki adrese e-posta göndererek uygulayabilirsiniz: “bajacrm@infoford.com". 

Türkiye.

Sistem Gereksinimleri/Güncellemeler/Değişiklikler (3. Bölüm):

İlgili yasaların izin verdiği azami ölçüde, Ford kendi takdirine bağlı olarak bu Uygulamayı veya bir bölümünü herhangi bir zamanda değiştirme, geliştirme, düzeltme, askıya alma, son verme veya kalıcı olarak iptal etme hakkını saklı tutar. Ford böyle bir harekette bulunursa, size değişiklikler ile ilgili makul bir bildirim gönderecektir. Yayınlanan herhangi bir değişiklikten sonra bu Uygulamayı kullanmanız, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz şeklinde yorumlanacaktır. Uygulama, bakım zamanlarında ve diğer zamanlarda kullanılamayabilir.

Beyan (13. Bölüm):

Türkiye'de ikamet eden bir tüketici iseniz, bu Bölüm uygulanabilir Türkiye yasaları ile birlikte okunmalıdır.

Ford, bu gönderimi güncelleyerek ve bu revizyonlar ile ilgili makul bildirimler sağlayarak herhangi bir zamanda bu Hüküm ve Koşullar'ı değiştirebilir. Bu durumda, Ford size bir bildirim gönderecektir ve Uygulama'yı kullanmaya devam etmeniz, güncellenmiş Hüküm ve Koşullar'ı kabul ettiğiniz şeklinde yorumlanacaktır. BU HÜKÜM VE KOŞULLARIN YALNIZCA BU UYGULAMA İÇİN GEÇERLİ OLDUĞUNU, FORD VEYA BAĞLI KURULUŞLARININ TEMİN ETTİĞİ DİĞER WEB SİTELERİNİN İLGİLİ UYGULAMALARIN KULLANIMI İÇİN GEÇERLİ OLAN FARKLI HÜKÜM VE KOŞULLARA SAHİP OLABİLECEĞİNİ UNUTMAYIN. BU UYGULAMALARIN HÜKÜM VE KOŞULLARINI OKUMAK VE ANLAMAKTAN SORUMLUSUNUZ.

Sair (14. Bölüm):

Türkiye'de ikamet eden bir tüketici iseniz, bu Bölüm Türkiye'deki uygulanabilir tüketici yasaları ile birlikte okunmalıdır.

Gizlilik Bildirimi (2. Bölüm):

'Kabul Et'e tıklayarak, bu şartları ve sizden toplanan verilerin Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere, Türkiye dışında bir bölgeye aktarılabileceğini, burada depolanabileceğini ve işlenebileceğini kabul etmiş olursunuz.

Bu Uygulama'yı kullanarak, ayrıca Ford'a Uygulama kullanıcıları ile ilgili toplu bilgiler veya başka bilgiler toplaması için oturum ve kalıcı "çerezler", oturum günlükleri, spot reklamlar/web işaretçileri/GIF/piksel etiketleri ve üçüncü taraf tıklama takibi analizi araçlarını kullanmak için açıkça izin vermiş olursunuz.

Bilgilerinizin açıklanması

'Kabul et' üzerine tıklamakla Ford'un, bilgilerinizi Türk mevzuatına uygun olarak Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. ve Koç Holding A.Ş. de dahil olmak üzere bağlı ve yan kuruluşlarını kapsayan Ford grubunun herhangi bir üyesine açıklayabileceğini kabul edip onaylarsınız. Ayrıca, Ford ve tedarikçilerinde çalışan personele de açıklanabilir.

İngiltere

Diğer Şartlar/Kısıtlamalar (9. Bölüm):

Bir Ford Motor Company ürünü hakkında sorunuz varsa, Ford Motor Company Limited, PO Box 2439, Glasgow, G40 3WX adresi ile irtibata geçin.

Beyan (13. Bölüm):

İngiltere'de ikamet eden bir tüketici iseniz, bu Bölüm uygulanabilir yerel yasalar ile okunmalıdır. Bu Hüküm ve Koşullar'da yer alan hiçbir şey, Satıcı'nın ihmal veya sahtekarlığından kaynaklı kişisel yaralanmalar veya can kaybı karşısındaki yükümlülüğünü İngiliz yasaları kapsamında dışarıda tutulamayacak diğer hiçbir yükümlülüğünü kısıtlamaz veya hariç tutmaz.

Sair (14. Bölüm):

İngiltere'de ikamet eden bir tüketici iseniz, bu Bölüm uygulanabilir yerel tüketici yasaları ile okunmalıdır.

Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş İçerik (15. Bölüm): 

Kişisel olarak tanımlanabilen bilgiler işlenirse, aşağıdaki İngiltere Kişisel Olarak Tanımlanabilen Bilgilerin (kişisel veriler) Adil Toplanması Bildirimi bu Bölüme uygulanacaktır.

Ford'un Kullanıcı Gönderimleri ile ilgili Hakları (16. Bölüm): 

Kişisel olarak tanımlanabilen bilgiler işlenirse, aşağıdaki İngiltere Kişisel Olarak Tanımlanabilen Bilgilerin (kişisel veriler) Adil Toplanması Bildirimi bu Bölüme uygulanacaktır.

Gizlilik Bildirimi (2. Bölüm):

Kişisel olarak tanımlanabilen bilgilerin toplanması ve işlenmesi durumunda, aşağıdaki İngiltere Kişisel Olarak Tanımlanabilen Bilgilerin (kişisel veriler) Adil Toplanması Bildirimi'nin son paragrafı, ticari iletişimler almak veya Ford'un yukarıda bahsedilen şekilde bilgilerinizi toplaması konularında verdiğiniz izni geri alma hakkınızı uygulamak için bu 2. Bölüm'e uygulanacaktır. Ford'un bilgilerinizi toplaması ve işlemesi ile ilgili izninizi yukarıda bahsedildiği gibi geri çekmeniz durumunda, lütfen Uygulama'nın çalışmayabileceğini bilin. 

İngiltere Kişisel Olarak Tanımlanabilen Bilgilerin (kişisel veriler) Adil Toplanması Bildirimi:

Hüküm ve Koşulları kabul etmekle ve bu Uygulama ile alınan her türlü kişisel veri kapsamında, tarafınızdan alınan her türlü kişisel veri, bu Uygulamanın kullanımıyla ilgili olarak işlenmek üzere Ford tarafından işlenebilir. Bunlar, ayrıca yerel Ford Grubu Şirketinize (Ford Motor Company Limited) ve Avrupa Birliği içerisinde veya dışarısında bulunan diğer Ford Grubu Şirketleri'ne (www.ford.com aracılığıyla detaylarına ulaşabileceğiniz) iletilebilir ve EEA dışında bulunan ve Ford veya tedarikçilerimizden biri için çalışan personel tarafından işlenebilir. Ford, verilerinizin güvenli bir şekilde ve bu Hüküm ve Koşullar'a uygun biçimde muhafaza edilmesi için gerekli tüm önlemleri alacaktır ve Ford'un kişisel verileri işlemek için aldığı kurumsal ve teknik güvenlik önlemlerinin aynılarını uygulayacaktır.

Tüm kişisel verilerin bu Uygulama tarafından toplandığı durumlarda, verileriniz Ford ve Yerel Ford Grubu şirketiniz tarafından otomotiv endüstrisi ile ilgili ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımı ve pazarlaması için kullanılabilir. Bu veriler, aynı amaçlarla Yerel Ford Grubu Şirketinizin (www.ford.co.uk) ve diğer Ford Grubu Şirketleri'nin Dağıtım Ağı'na mensup, Avrupa Ekonomik Alanı'nın içerisinde veya dışarısında bulunan, benzer aktiviteler gerçekleştiren şirketler tarafından kullanılabilir.

Verilerinizi göndererek, bu aktarımı, depolamayı veya işlemeyi kabul etmiş olursunuz.

Yukarıda bahsedilen kişisel veri işleme işlemlerinin herhangi birinde erişim, düzeltme, iptal etme ve karşı çıkma (uygulanabildiği durumlarda) haklarınızı, kimliğinizi ispatlayacak şekilde yazılı olarak Ford Motor Company Limited, PO Box 2439, Glasgow, G40 3WX adresine bir bildirim yollayarak uygulayabilirsiniz.